Magic is back! „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” Newt Skamander (aka J.K. Rowling)

11409Miewacie tak, że czytając jakąś książkę chcielibyście dotknąć lub doświadczyć rzeczy, które ona opisuje? No wiecie, potrzymać w kieszeni pierścień Bilbo Bagginsa, wydać fortunę w tym samym sklepie, gdzie Carrie Bradshow, albo zasiąść do uczty w towarzystwie króla Artura? Kiedy J.K. Rowling wydała „Fantastyczne zwięrzęta i jak je znaleźć“ czarodziejski świat Harry’ego Pottera zstąpił do świata Mugoli. Teraz mogliśmy kupić i postawić na półkę ten sam podręcznik, z którego uczyli się Ron, Hermiona i Harry! A co najważniejsze, mogliśmy go też przeczytać i poczuć się przez chwilę jak adepci Hogwartu. Piękne to uczucie i jakże wielowymiarowe.

Jak głosi okładka, ta 70-stronnicowa książeczka została wydana, aby zebrać pieniądze dla krajów Trzeciego Świata, ale niech Was to nie zmyli! Dzięki jej formie (urocze, „prawdziwe“ bazgroły Rona, Hermiony i Harry’ego), nietuzinkowej treści i temu jakże charakterystycznemu stylowi J.K. Rowling śmialo możemy ją zaliczyć do universum Harry’ego Pottera.

Bohaterami tego podręcznika jest 75 magicznych stworzeń, uporządkowanych alfabetycznie. Zaczynając od Akromentuli, skończywszy na Żmijoptaku, dowiemy się którego śluzu użyjemy do zagęszczania eliksirów, dlaczego potwór z Loch Ness nadal jest widoczny dla Mugoli i który z czarodziejskich pupilów żywi się dziecięcymi smarkami. Wszystkie opisy są niezwykle zabawne i dość… zaskakujące. Och, gdyby wszystkie encyklopedie były w ten sposób napisane!

Fikcyjnym autorem tego mini-bestiariusza jest sławny w całym magicznym świecie Newt Samander i jak wnioskujemy z krótkiej notki o autorze musiał on być niezwykle barwną postacią. Tak barwną, że samo mugolskie Hollywood wzięło się za ekranizację jego losów! Tak, tak, moi mali (i duzi – nie wstydźcie się!) fani Harry’ego Pottera – już w listopadzie 2016 na ekrany kin wejdzie film oparty na życiu tej wybinej postaci. Jeszcze niewiele wiadomo. Znamy odtwórców głownych ról (Eddie Redmayne), reżysera (David Yates) i scenarzystkę (debiutująca w tej roli J.K Rowling). Widzieliśmy już pierwszy trailer. Możemy śmiało ogłościć, że machina pottermanii znowu ruszyła, niczym pociąg relacji Londyn-Hogwart z peronu 9 ¾.

Miałam niemałą nadzieję, że do filmu uda się przemycić chociaż niewielka wzmiankę o naszych bohaterach z Hogwartu. Jednak czas akcji (1920 rok) oraz miejsce (Nowy Jork) nie pozostawiają wątpliwości, że będzie to całkowicie osobna historia. Miejmy jednak nadzieję, że J.K. Rowling w roli scenarzystki jest równie perfekcyjna jak w roli autora podręcznika o Fantastycznych Zwierzętach i całej tej 7-tomowej sagi o tym sławnym czarodzieju! Odliczanie czas zacząć!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s